RADVILA DARIUS, VYTAUTO | KAROLIS KAUPINIS | OPEROMANIJA

BIRŽELIO 9 d., sekmadienis, 19:00 val.

SUSITIKIMO VIETA: VŠDT Mažoji salė (įėjimas iš Varpo g.)

ŽANRAS: Muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų

TRUKMĖ: 60 min.

REKOMENDUOJAMA: visiems, kuriuos domina laiko, istorijos ir žmogiškos prigimties cikliškumas


„Radvila Darius, Vytauto“ – tai dialogas tarp keturių instrumentalistų gyvai atliekamos muzikos ir video ištraukų iš LRT archyvų. Paskutiniais devintojo dešimtmečio metais Lietuvos televizijoje baigėsi cenzūros laikotarpis. Eterį užplūdo ilgus metus kauptos problemos, pasiūlymai ir komentarai – visi panoro išsikalbėti. Formaliai vis dar neturėdami laisvės, žiūrovai greitai įsitraukė į naujos tapatybės, herojų ir geresnės ateities vizijos paieškas. Muzika, komentuojanti to laiko vaizdus, įtraukia žiūrovus į tragikomišką problemų naratyvą, prasidėjusį prieš trisdešimt metų ir besitęsiantį iki pat šių dienų.
Kūrinyje praeities nostalgiją keičia ironija dvelkiančios devintojo ir dešimtojo dešimtmečių garsinės interpretacijos, o koliažinėje atmosferoje nuolat iškyla absurdiškų pasikartojimų ir sentimentalių intarpų inspiruojami klausimai: ar visa tai yra „lietuviško“ charakterio paieškos, ar žmogiškos būties ir buities kasdienybė?

Kūrinyje panaudota vaizdo medžiaga iš LRT archyvo: 1989–1991 m. laidų „Veidrodis“, „Akistata“, „Vilnius ir vilniečiai“, „Sekmadienio rytą“ fragmentai.

Kūrinys lietuvių kalba su angliškais subtitrais.

Kūrybinė grupė: Karolis Kaupinis, Birutė Kapustinskaitė, Arnas Mikalkėnas, Kristupas Gikas, Kazimieras Jušinskas, Simonas Kaupinis, Goda Palekaitė, Julius Kuršis, Ervinas Gresevičius, Ignas Juzokas
Prodiuseris – Operomanija
Partneriai: LRT, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Renginio metu bus fotografuojama/filmuojama viešinimo tikslais.