Apie festivalį

TEATRODROMAS – pirmą kartą Šiauliuose rengiamas scenos menų festivalis, kuris birželio 3-17 dienomis miesto gyventojus ir svečius kvies į neįprastą teatrinį nuotykį įvairiose miesto erdvėse.

Festivalio metu miestas taps viena didele scenos aikštele – savotišku teatrodromu – skirtingų scenos menų pasirodymų ir bendrų patyrimų vieta. Festivalio organizatorius – Valstybinis Šiaulių dramos teatras – siekia sukurti visiems miesto gyventojams prieinamą meninę platformą, vienijančią teatrą, publiką ir miestą. Festivalis taps ryškiu teatrinio sezono, kurio šūkis „Režisuoja miestas“, baigiamuoju akordu.

Festivalio tikslas – miesto erdvėse pristatyti šiuolaikines scenos menų formas ir tokiu būdu plėsti miesto gyventojų teatrinio pažinimo ribas, skatinti dialogą tarp meno organizacijų ir skirtingų miesto bendruomenių, burti žmones vienijančiai patirčiai. Festivalis prisideda prie kūrybiško miesto erdvių įprasminimo, vietos bendruomenių įtraukimo, palaiko jaunuosius kūrėjus ir augina profesionalaus scenos meno auditoriją.

Labai džiaugiamės, kad pirmasis „Teatrodromas“ pasiruošęs sutalpinti gausią įvairaus amžiaus ir skonio publiką. Festivalio programa įvairuoja nuo improvizacinių spektaklių mažiesiems iki konceptualių naujosios operos parodymų teatro ir muzikos gurmanams. Tikimės, kad festivalis suintriguos ir leis pajausti, koks nenuspėjamas, intelektualiai ir emociškai turtingas gali būti šiuolaikinis scenos menas.

Šiaulių miestas turi turtingą istoriją, architektūrą, unikalių pastatų ir įvairių lokacijų, kurių neatrastą žavesį bandysime atskleisti. Festivalio programa kvies naujai pažvelgti į miestą ir atrasti kitokį teatrą – teatrą, kuriam nereikia rūbinės ir scenos kulisų, teatrą- kuris stebina, provokuoja ir įtraukia. Spalvingoje šių metų programoje šiuolaikinio cirko pasirodymai, naujoji opera, spektakliai-kelionės su ausinėmis, improvizaciniai vaidinimai, edukaciniai užsiėmimai vaikams ir specialiai „Teatrodromui“ sukurta teatralizuota ekskursija „Didieji Šiauliai“. Šiais metais „ Teatrodrome“ svečiuosis ir du Lietuvoje gerai žinomi festivaliai – šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ ir Europos šalių kino forumas „Scanorama“.

Festivalio programa

Festivalis ragina šiauliečius džiaugtis gražėjančia aplinka, didžiuotis savo miesto istorija, mėgautis jo privalumais ir būti miesto, kuriame gyvename, bendrakūrėjais.

„Teatrodromas“ atsidaro birželio 3- 17 dienomis!

Rengėjas – Valstybinis Šiaulių dramos teatras.

Dalinai finansuoja: LR Kultūros ministerija, Šiaulių m. savivaldybė.

Pirkti bilietus