Apie festivalį

TEATRODROMAS – tai Šiauliuose vykstantis scenos menų festivalis įvairiose miesto erdvėse.

2023 metais įvykęs pirmasis TEATRODROMAS sutraukė per 3000 žiūrovų.

2024 metų TEATRODROMAS Šiauliuose atsidaro birželio 6 – 15 dienomis!

TEATRODROMAS yra visiems miesto gyventojams prieinama meninė platforma, vienijanti teatrą, publiką ir miestą. Festivalio metu miestas virsta viena didele scenos aikštele – savotišku teatrodromu – skirtingų scenos menų pasirodymų ir bendrų patyrimų vieta.

Festivalio tikslas – pristatyti šiuolaikinių scenos menų formų įvairovę, netradicinio formato teatrinius pasirodymus, kurie plečia miesto gyventojų teatrinio pažinimo ribas, skatina dialogą tarp meno organizacijų, skirtingų miesto bendruomenių, suburia miesto gyventojus vienijančiai patirčiai.

TEATRODROMAS prisideda prie kūrybiško miesto erdvių įprasminimo, palaiko jaunuosius kūrėjus ir augina profesionalaus scenos meno auditoriją. Festivalis siūlo naujai pažvelgti į miestą ir kviečia atrasti kitokį teatrą – teatrą, kuriam nereikia rūbinės ir scenos kulisų, teatrą, kuris stebina, provokuoja ir įtraukia.

Šiais metais TEATRODROMAS yra pasiruošęs sutalpinti dar gausesnę įvairaus amžiaus ir skonio publiką.  Festivalio programoje – tarptautinė šiuolaikinio cirko premjera, patyriminės kelionės, šiuolaikinio šokio pasirodymai, objektų teatras, performansai ir kt. Intriguojanti festivalio programa leis pajausti, koks nenuspėjamas, paveikus, intelektualiai ir emociškai turtingas yra šiuolaikinis scenos menas.

Dėl nepalankių oro sąlygų, renginiai gali būti atšaukti arba keičiama jų vieta. 

Renginių metu bus fotografuojama/filmuojama viešinimo tikslais. 


Festivalio organizatorius – Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Dalinai finansuoja: LR Kultūros ministerija, Šiaulių m. savivaldybė

Naujovė! 36 ir 50 Eur vertės festivalio abonementas į tris arba penkis pasirinktus mokamus festivalio spektaklius!

Šių metų „Teatrodromo“ nuotaika bei koncepcija atsispindi ir festivalio plakatuose bei bendrame vizualiniame stiliuje, kurį sukūrė žinoma Šiaulių menininkė Živilė Žvėrūna. Ryškių, kontrastingų spalvų kolorito plakatas taikliai perteikia festivalio viziją ir intenciją – įnešti į miesto gyvenimą šiek tiek netikėtumo, neįprastumo, keistumo ar net mistikos efekto.